Interaktivt engelska inlärningssystem med talande penna och böcker
Genom att kombinera interaktiva böcker med ljud-aktiverad teknik kan barn lyssna, läsa och tala naturligt samtidigt som de lär sig flera språk.
- Stöder engelska, kinesiska, arabiska, franska, spanska och koreanska
- Tryck på-för att-läsa interaktiv inlärning
- Designad för tidig utbildning och språkutveckling
- Anpassningsbar för globala utbildningsmarknader
Parametrar för Magic Talking Pen Book for Kids (för referens)
| Material | ABS och miljövänlig-plast |
| Jack | Hörlursuttag och USB-uttag |
| Minne | 8GB (kan utökas till 32GB) |
| Färg | Vit / Vilken färg som helst kan göras |
| Knapp | 4 knappar med multi-funktion |
| Böcker | 3 Ljudbok |
| Strömförsörjning | Uppladdningsbart litiumbatteri |
| Batteri | 350mAh/3,7V |
| Laddningsadapter | 700mAh/5V |
| USB-linje | Vit/svart 60cm |
| Åldras | 3-8 år gammal |

| Energibesparing | Talking Pen kan stängas av automatiskt När den inte är i drift på 5 minuter |
| Uppladdningsbart batteri | Med ett inbyggt-litiumbatteri inuti, Den kan användas i 4-6 timmar under MP3-spelning med full volym |
| Bekväm | När ljudinnehållet har laddats ner, Talking Pen kan användas var som helst och när som helst |
| Omfattande tillämpning | Ett nytt sätt för barn att lära sig -Talking Pen erbjuder lyssnande, läsning, repetering, uttalskorrigering, inspelning och översättning från ord till stycken systematiskt. |


Varför är detta Talking Pen System annorlunda?
Till skillnad från traditionella lärverktyg, detta system:
- Kombinerar böcker + ljud + interaktion
- Hjälper barn att lära sig uttal från inbyggt ljud
- Bygger upp lyssnande, tal och läsförmåga tillsammans
- Skapar en strukturerad inlärningsväg istället för slumpmässigt innehåll
- 6-språkig inlärningsenhet: engelska, spanska, kinesiska, koreanska, franska och arabiska
Huvudfunktioner för digital penna för barn som lär sig:
- Talking Pen ger korrigering av lyssnande, läsning, repetering och uttal
- MP3-funktion: ladda ner och lyssna på dina favoritlåtar
- Stöd följer-med läsning, inspelning och översättning från ord till stycken systematiskt
- Energibesparing – Talking Pen kan stängas av automatiskt efter 5 minuters inaktivitet
- När ljudinnehållet har laddats ner kan Talking Pen användas när som helst och var som helst
- Flera ljud-aktiverade böcker är tillgängliga, vilket gör att ett stort antal bokresurser kan lagras i en penna
- Ett nytt sätt att lära – stöder sagoböcker, dikter, ramsor, etc.
- Inbyggda-spel hjälper till att testa och förstärka kunskapen som barn har lärt sig och memorerat från lektionerna. Humanisera 161 ord

Funktioner hos ljudbok:
- Språköversättare: en uppsättning böcker inklusive 3 böcker med 5 språk: engelska i skrift och 4 översättningar franska, kinesiska, arabiska och koreanska.
- Engelska lärandepenna för barn: Alfabet + siffror + konversationsböcker + spel + engelsk barnrim + Melodi engelska sånger......
- Inklusive nyckelord, meningsmönstergranskning och minnesförbättring.
- Samtalen i boken ligger nära det dagliga livet.
- Barnramsor, sånger och lekar kommer att få barn att lära sig lätt under underhållningen.

Tillämpning avTalande penna

Packning & Frakt
Komplett set med barntalande penna inkluderar 1 läspenna, 3 böcker, 1 laddare, 1 USB-kabel, 1 bas, 1 manual och den känsliga omslagslådan.


OEM och ODM för de olika läspennlösningarna:
- AAA-torrbatteri eller ett uppladdningsbart Li-batteri väljs.
- Tryck och läs funktion.
- MP3-funktion tillgänglig, modeller kan väljas.
- Inspelning och översättning, upprepning, nedladdning och uppladdning är valfri.
- Tillbehör (laddare, USB-linje, hörlurar, förpackning) anpassade.
- Logotyp/varumärke anpassad.


Vi får böckerna att prata.
Olika pennmodeller och huandred böcker kan väljas. Dina egna böcker kan programmeras för att fungera med de talande pennorna. Alla språk kan programmeras.

Varför välja Xuezhiyou som tillverkare av din talande penna
- Anpassa Talking Pen Tillverkare med 15 år;
- Fabrik med ISO 9001-certifikat Godkänd;
- Teknisk support med rik erfarenhet, FoU-avdelning
- Strikt produktkvalitetskontrollprocess
- Professionellt sälj- och-efterserviceteam.


Magic Talking Pen --- Vi får din bok att prata.
Partihandel, lösning, anpassning, OEM/ODM.
Hos oss är din verksamhet trygg och garanterad.




faq
Populära Taggar: studentböcker barn engelska & magisk talande penna, tillverkare, leverantörer, fabrik, grossist, anpassad







