Funktion:
1. denna pedagogiska leksak läsning penna kan läsa varje ord eller mening genom att endast trycka texten i ljud bok
2. klart hög inspelning röst för att lyssna
3. Upprepa några ord till minnen genom att trycka igen
4. Spara och spela MP3-filer
5. barn röstinspelning för jämförelse själv låter
6. support TF-kort för att utöka minnet för MP3 eller nya röster
7. garanti: 1 år
Specifikation
| Minne | 8GB/tillval |
| Högtalare | 4Ω, 1W |
| Batteri | 3.7V, 300mAh |
| Strömförsörjning adapter | AC100-240V, 50 / 60HZ, 0.5A |
| Adapter uteffekt | DC5V == 30MA |
| Data överför gränssnitt | USB2.0 |
| Storlek | 160 * 55 * 55 mm |
| Vikt | 60g |
Det är en revolutionerande ”hjälpmedel” verktyg för personer som arbetar med läsning och lärande. Det är ett fantastiskt nytt sätt för barn att förbättra sin läsförmåga.

Funktioner:
1. barn touch talande pennan kan läsa ut några ord, mening och bild genom att bara trycka på ljud böcker;
2. tydlig högupplöst röst för att lyssna
3. Upprepa några ord att memorera genom att trycka igen
4. berättelser och sånger att förbättra lärande effekter och intresse.
5. Läs efter ljudet till en hög nivå sett skicklighet.
6. säkra Uppladdningsbart litiumbatteri.
7. Vol + och Vol-för enkel användning.
8. tala penna användning: utbildning, språk studera, läsa, musik lyssnande och så vidare.
9. ABS och miljövänliga plastmaterial och släpp motstånd, nej skada till babykläder ögon och hälsa.

Motsvarande böcker:
Det finns OID koder på bokpapper och sammansatt ljud i pennan. Pennan kommer att avkoda när vi pekar boken. Vi har olika böcker för kundernas alternativ. Eller egna böcker finns tillgängliga.





Populära Taggar: bok läsaren oid2 talande penna inlärningsverktyg maskin, tillverkare, leverantörer, fabrik, partihandel, anpassade


