Anpassad ljudpenna och bok
Talking penna ökar barnens lärande hastighet. Det ger ljud till papper. När pennan berör en affisch eller en bok som är pennaaktiverad talar den. Pennan upptäcker ljudspår på vilken sida som helst i en bok eller på någon grafik på affischen och spelar upp berättelser, frågor, svar, frågesporter, musik eller ljudeffekter - vilket ljud som helst förprogrammerats i papperet.


Parametrar för anpassad ljudpenna och bok
| material | ABS och miljövänligt plast |
| jack | Hörlursuttag och USB-jack |
| minne | 128MB-8GB Anpassa |
| Färg | Valfri |
| språk | Alla språk kan göras |
| böcker | Utbildningsbok med vältryckt papper |
| Strömförsörjning | Litium uppladdningsbart batteri |
| batteri | 350mAh / 3.7V |
| laddningsadapter | CE-certifierad Euro Typ 700mAh / 5V |
| USB-linje | Vit 60cm |
| Hörlur | Vit med hög kvalitet |



Applikation av den anpassade ljudpenna och boken
Lämpliga grupper:
För barn och studenter.
1. Audio penna och röst läroböcker:
Readpen är en funktionell penna som kan hjälpa barn att bygga läsförmåga som ordförråd, fonik och läsförståelse.
Förlagsföretaget kan ändra den normala läroboken i rösthandböcker för att hjälpa eleverna att lära sig mer faktiskt. Dessutom kan eleverna höra den normativa och exakta engelska från pratpenna när som helst och var som helst.
2. Voice Earth Globe:
De flesta områden och huvudlandet är signerade tydligt på jordklotet. När barnen pekar på området på jordens yta genom att läsa pennan, kan de få lite information om detta område från denna pedagogiska leksaks röst.

Vi tillhandahåller OEM och ODM tjänster
1. Pen design, mögel utveckling;
2. PCB styrelse design och utveckling;
3. Design av böcker;
4. Utskrift av böcker;
5. Språk lägger till;
6. Lägga till stealth koder för böckerna;
7. Inspelning för böckerna;
8. Redigera skript av böcker och innehållets ljud:
9. Produktion av läspennor
10. Förpackningsdesign och tillverkning.



Produktkvalitetsgaranti:
Vi är en professionell tillverkare med ISO9001 certifikat. Materialen som används i våra produkter är ABS och snäll mot hälsan. Processerna i vår tillverkning är allvarliga enligt reglerna i CCC, CE, ROHS, REACH ...
Produkttest:
Utbytet är 98%. Vi ger också 1 års garanti för kunderna och för utländska samarbetsvilliga, vi kommer att ge extra för den fasta kvantiteten.


Populära Taggar: anpassad ljudpenna och bok, tillverkare, leverantörer, fabrik, grossist, anpassad





