Barn som lär sig prata penna
Söt form, levande färger på pennan kan vara mycket tilltalande för barn.
Real-man-inspelning gör inlärningsprocessen roligare.
Den tillåter lagring och uppspelning av MP3-filer och stöder TF-kort för att utöka minnet för MP3 eller nya röster för avancerad inlärning.
Du kan testa din engelska som du vill genom att spela in röst eller läsa efter pennan.


Parametrar för Kids Learning Talking Pen
| Minne | 128 MB-8GB |
| Färg | Frivillig |
| Högtalare | 4 Ω ,1W |
| Strömadapteringång | 100 till 240 AC 50/60Hz 700mAh |
| Strömadapterutgång | 5V DC=300 - 350 mAh |
| Batteri | Uppladdningsbart batteri |
| Torrt batteri | |
| Hörlursuttag | Φ3,5 mm |
| USB | USB 2.0 |
| USB-linje | Vit eller svart 60cm |
| Böcker | Ljudböcker Anpassade |

Funktioner hos Kids Learning Talking Pen
1.Peka att läsa: vart du än pekar kommer det att låta omedelbart.
2. Upprepa: Du kan peka den om och om igen på samma plats.
3.Översätt: Tryck på flaggan på varje sida för att välja språk.
4.Record: Jämför barnens egen röst med ursprung ett.
5.MP3-spelare: Lyssna på mer musik från nedladdning av låt.

Tillämpning av Kids Learning Talking Pen i utbildning,interaktiv klass, bluetooth, WIFI-talande penna,karta, turism......

Vi tillhandahåller OEM- och ODM-tillverkning.
Korrektur och provproduktion: Baserat på dina behov kommer vi att genomföra produktprovning. Provtillverkning kommer sedan att genomföras för att säkerställa jämnheten i produktionsprocessen och produktens stabilitet.
Produktion och kvalitetskontroll: Under den formella produktionsprocessen kommer vi att följa produktionsledningsspecifikationerna och implementera omfattande kvalitetskontroll över hela leveranskedjan och produktionsstadierna för att säkerställa att produktkvaliteten uppfyller de krav som krävs.
Förpackning och leverans: Efter att ha slutfört produktförpackningen kommer vi att utföra en kvalitetsinspektion och välja lämplig logistikmetod för att säkerställa snabb leverans av produkten till dig.





Ännu en het läspenna
Vi är skräddarsydda tillverkare specialiserade påpratande penna/surfplattamed 19 år. En professionell FoU-grupp är redo för dig när som helst.



Kontakta

Populära Taggar: barn lär sig prata penna, tillverkare, leverantörer, fabrik, grossist, anpassade





