Engelska Talking Pen Book
Beskrivning av den engelska talande penna boken
Den pratande penna hjälper barnen att lära sig alfabet, poesi, räkna, utöka sin ordförråd, lära barn hur man stavar ord, hur man uttrycker och lär sig främmande språk.
Parametrar för engelsktalande pennabok
| bok | Barn engelska med 5 språk |
| Modellnummer | TP1 |
| Plast | magmuskler |
| Minne | 4GB |
| Kraft | Uppladdningsbar Bettery |
| Batteri | 300mAh |
| Laddningsadapter | 700mAh / 5V |
| USB-linje | Vit eller Svart 60cm |
| knapp | 4 knappar |
| Röstinspelning | Tillgängliga |
| MP3-nedladdning | Tillgängliga |
Multifunktionell ljudbok
1. En uppsättning böcker inklusive 3 böcker med 5 språk: Engelska i skrift och 4 tranlations: franska, kinesiska, arabiska och koreanska.
2. Alfabet + Nummer + Konversation böcker + Spel + Engelska barnhemmet + Melodi Engelska låtar ... Hälsningar av olika fält och erkännanden.
Kategorier av 3 böcker:
| Bok 1 | ||
| Enhet 1: Alfabet | Enhet 2: Min familj | Enhet 3: Räkna |
| Enhet 4: Min kropp | Enhet 5: Mina kläder | Enhet 6: Mitt hus |
| Enhet 7: Färger | Enhet 8: Former | Enhet 9: Frukt |
| Enhet 10: Drnks | Enhet 11: På gården | Enhet 12: Utrymme |
| Bok 2 | ||
| Enhet 1: Min dagis | Enhet 2: Min staionery | Enhet 3: Mitt rum |
| Enhet 4: Dagliga nödvändigheter | Enhet 5: Bollspel | Enhet 6: Grönsaker |
| Enhet 7: Åtgärder | Enhet 8: Smak | Enhet 9: Transport |
| Enhet 10: Gå till djurparken | Enhet 11: Årstider | Enhet 12: Väder |
| Enhet 13: Naturlandskap | ||
| Bok 3 | ||
| Enhet 1: Tid | Enhet 2: Vecka | Enhet 3: Månader |
| Enhet 4: Mitt sovrum | Enhet 5: Livsmedel | Enhet 6: Vitvaror |
| Enhet 7: Övning | Enhet 8: Mood | Enhet 9: Den offentliga platsen |
| Enhet 10: Var kommer du ifrån | Enhet 11: Yrke | Enhet 12: Kontrast |
| Enhet 13: Festival | ||
Funktionerna i den engelska talande pennaboken
1. Tryck och läs ut
2. Repeterande
3. översättning
4. Följande och jämför läsning
5. Inspelning
6. MP3-spelare
7. Interaktiva spel och test
Ansökan om Talking Pen

Packning och frakt


Heta produkter
Företagsinformation
Vi är skräddarsydda tillverkare specilized i talande penna / tablet pc med 19 år, stödja hårdvara och mjukvara.
Certifikat

Populära Taggar: engelsktalande pennabok, tillverkare, leverantörer, fabrik, grossist, anpassad





