Elektronisk barnläspenna
1. Design av penna och bok i fallet för barnens intresse.
2. Liten form, enkelt för drift och bekväm för hantering och bärning.
3. Peka och läs omedelbart.
4. Interaktiv läsning och spel för att testa lärandet.
5. MP3, berättelser och nedladdning.
6. Real-man inspelning, högkvalitativ röst.


Parametrar för den elektroniska barnläspenna
| Minne | 128MB-8 GB |
| Färg | Frivillig |
| Högtalare | 4 Ω, 1W |
| Inmatning av nätadapter | 100 till 240 AC 50 / 60Hz 700mAh |
| Strömadapterens utgång | 5V DC = 300 - 350 mAh |
| Batteri | Laddningsbart batteri |
| Torrt batteri | |
| Hörlursuttag | Φ3.5mm |
| USB | USB 2.0 |
| USB-linje | Vit eller Svart 60cm |
| Böcker | Ljudböcker anpassade |

Funktionerna hos Electronic Children Reading Pen
| Energibesparing | Talking Pen kan automatiskt stänga av när den inte är i drift i 5 minuter |
| Laddningsbart batteri | Med inbyggt lagrings litiumbatteri inuti, Den kan användas i 4-6 timmar under MP3-spelning med full volym |
| Bekväm | När ljudinnehållet laddas ner, Talking Pen kan användas var som helst och när som helst |
| Omfattande tillämpning | Ett nytt sätt för barn att lära sig - Talking Pen kommer att göra storybook, dikter, rimar, etc. |


Applikation av den elektroniska barnläspenna

Garanti
1. Ett års garanti på maskinen, gratis reparation av produktproblemet.
2. Teknikstöd / träning vid reparation av enkelt problem
3.We kommer av 1% gratis reservdelar som: Batteri, Fodral, Kamera, Högtalare, Strömadapter, USB-kabel för din after-sales service ect.
4. Vi föreslår också att du köper 0,5-1% reservdelar som: moderkort, LCD, Touch Panel för din egen reparation efter försäljning.

Vi är en professionell ISO9001 fabrik med FoU-grupper för pedagogiska produkter över 18 år.







Populära Taggar: elektroniska barn läser penna, tillverkare, leverantörer, fabrik, grossist, skräddarsydda




