8 GB minne digital läspenna
Elektronisk läspenna är en ny innovativ för språkinlärning. Utrustad med en optisk läsare låter Speaking Penna eleverna lyssna på exakt inhemska uttal av ett ord.
Genom att peka pennan på ord i en läroböcker kan användarna lyssna på ord, meningar, stycken, sidor eller hela kapitel i taget. Dessutom kan Speaking Pen också spela in röst, så att språkstudenter kan kontrollera sitt tal och uttal.


Parametrar för 8 GB Memory Digital-läspenna
| material | ABS och miljövänligt plast |
| jack | Hörlursuttag och USB-jack |
| minne | 128MB-8GB Anpassa |
| Färg | Frivillig |
| knapp | 6 knappar |
| böcker | Utbildningsbok med vältryckt papper |
| Strömförsörjning | Litium uppladdningsbart batteri |
| batteri | 350mAh / 3.7V |
| laddningsadapter | CE-certifierad 700mAh / 5V |
| USB-linje | Vit / Svart 60cm |
| Hörlur | Vit med hög kvalitet |

Funktionerna i den digitala läspenna
Talking penna har punkt att läsa, upprepa, inspelning, översättning, underhållning och många andra funktioner. Helt mobilisera barnen som ögon, öron, händer, hjärnens sensoriska system, lätt att odla barns kognitiva, läskunnighet, prata, tänkande förmåga.


Tillämpning av 8 GB Memory Digital-läspenna
Läs ut vad och var du pekar på är de olika egenskaperna hos våra läspennor. Med enkla, punkt och läsoperationer används våra läspennor allmänt inom områdena tidigt lärande, undervisningshjälpmedel, tappning av erkännande, scenförklaringar och så vidare.

Vanliga frågor om 8 GB Memory Digital-läspenna



Anpassad tillverkning är vänligt accepterad!



Rik erfarenhet FoU-grupp




Populära Taggar: 8GB minne digitala läspenna, tillverkare, leverantörer, fabrik, grossist, skräddarsydda




