Magic Pen för barn Språkinlärningsmaskin Talking Pen Set
Den talande pennan används i förskoleböcker. Med den höga kvaliteten och högupplösta ljudet från pennan.
Det kan ha stor betydelse för studiet av barnen och det kan samtidigt göra inlärningsprocessen mer intressant.

Parametrar förSpråkinlärningsmaskin för barn med talande penna
| Minne | 256 MB |
| Färg | Frivillig |
| Högtalare | 4 Ω ,1W |
| Strömadapteringång | 100 till 240 AC 50/60Hz 700mAh |
| Strömadapterutgång | 5V DC=300 - 350 mAh |
| Batteri | Uppladdningsbart batteri |
| Torrt batteri | |
| Hörlursuttag | Φ3,5 mm |
| USB | USB 2.0 |
| USB-linje | Vit eller svart 60cm |
| Böcker | Ljudböcker Anpassade |
-
Flerspråkig ljudbok för barn som lär sig
Levande bild och berättelse kommer att locka barnens uppmärksamhet när de studerar. Ljuv musik och sång kommer att göra inlärningen lättare. Gör-det-själv-steg kan motivera barnen oändlig fantasi. Drama kommer att koppla ihop barn med familj och barn kan få mer kul, kunskap och släktskap av det.
-
Funktioner och detaljer
Allt i en multifunktionspenna:
-
berörbar och läsbar: Du kan lyssna på vilken bild som helst, vilket tecken som helst, vilket ord som helst, vilken mening som helst, vilken berättelse som helst, vilken låt som helst. Du kan lära dig genom böcker direkt, såväl som pennan som pekar och läser.
2. Upprepa: Du kan lyssna på vilken del som helst så länge du vill.
3. Översättning: Du kan lära dig flera språk: engelska, franska, arabiska och kurdiska, oavsett i skrift eller röst.
4. Följa och jämföra läsning: Du kan kontrollera ditt uttal omedelbart genom att följa och spela in barns röst för att jämföra självljuden.
-
Lämplig för barn i åldern 0-8 år
-
I. Innehåll
-
Läsegenskaperna för 0-8 år gammal: för det första är läsinnehållet huvudsakligen grafiskt och fokuserar mer på bilden av boken; för det andra att läsa innehållet han är intresserad av, för att inspirera honom att fortsätta läsa ner.
Därför krävs det ett stort antal och variation av bokresurser bakom den smarta talpennan, och innehållet i böckerna är noggrant planerat och producerat efter barnets egenskaper. -
II. Interaktiva och roliga aspekter
DeRiktlinjer för lärande och utveckling för barn i åldern 3-6 årnämna att "små barn lär sig genom direkt erfarenhet, och deras lärande sker i lek och dagligt liv."
Därför är ett roligt och pedagogiskt tillvägagångssätt mer lämpligt för barn i åldern 0-8. Den interaktiva och roliga aspekten återspeglas i de smarta, interaktiva funktionerna hos den smarta talande pennan.

-
Flerspråkiga Smart Talking Pen-applikationer
Läs ut vad och var du pekar är de distinkta egenskaperna hos våra läspennor. Med enkel pek- och läsfunktion används våra läspennor nu i stor utsträckning inom områdena tidig inlärning, läromedel, knackagenkänning, scenförklaring och så vidare.


Populära Taggar: barn språkinlärningsmaskin talar pennuppsättning, tillverkare, leverantörer, fabrik, grossist, anpassade





